« Wróć

Dofinansowanie do Ocieplenia Budynku - Skąd Pozyskać?

dotacje do termoizolacji

 

Chcesz ocieplić swój budynek, jednak są to dla Ciebie zbyt duże kosztu i szukasz sposobu na obniżenie wydatków związanych z izolacją termiczną?

 

Dowiedz się w jaki sposób możesz obniżyć koszty termomodernizacji poprzez pozyskanie wsparcia finansowego!

Poniżej znajdziesz listę możliwych form wsparcia finansowego w procesie wykonania ocieplenia budynku.

Pamiętaj, że większość form wsparcia finansowego dotyczy już istniejących budynków wymagających termomodernizacji, a ponadto skorzystanie z dotacji może być obwarowane dodatkowymi wymogami, takimi jak np. limit dochodów gospodarstwa domowego.

 

Program dotacyjny Czyste Powietrze

O tym programie zrobiło się głośno przede wszystkim w 2020 roku. Jest to jeden z najszerzej zakrojonych projektów dofinansowań pro-ekologicznych w historii Polski.

Możesz ubiegać się w nim zarówno o dotację na wymianę systemu grzewczego, jak i przede wszystkim na termomodernizację budynku. Poziom dofinansowania zależy od dochodów na mieszkańca gospodarstwa domowego.

Więcej o programie Czyste Powietrze pisaliśmy w tym artykule.

 

Ulga termomodernizacyjna

Ulga termomodernizacyjna polega na obniżeniu podstawy opodatkowania, dzięki czemu możesz obniżyć swoje zobowiązania podatkowe (podatek dochodowy). 

Maksymalna kwota odliczenia to aż 53 000 zł! Lista produktów i usług, które możesz zakwalifikować do odliczenia jest bardzo szeroka i znajdziesz ją w tym artykule.

Wykonane prace rozliczyć przy składaniu rozliczenia podatkowego. Procedura będzie maksymalnie uproszczona - podobna do wykorzystania ulgi internetowej.

Jest to więc prosty sposób na obniżenie kosztów inwestycji w termomodernizację budynku.

 

Lokalne dotacje

Warto również sprawdzić, czy w Twoim regionie są prowadzone programy dofinansowań do termomodernizacji budynków. Często są to programy powiązane z dofinansowaniami do wymiany systemów grzewczych na ekologiczne.

Skontaktuj się z urzędem miasta/gminy, by pozyskać informacje na temat obecnych lub planowanych programów dofinansowań - pojawia się ich w Polsce coraz więcej wraz z np. coraz większą presją na ograniczanie stosowania systemów grzewczych na paliwa stałe.

 

Dowiedz się jak możemy Ci pomóc z termoizolacją i hydroizolacją Twojego budynku:

 


 

FORMULARZ

Zgoda na przekazywanie informacji handlowej

Szczegóły dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz tutaj.