« Wróć

Rodzaje piany poliuretanowej - zamknięto i otwarto-komórkowa

rodzaje piany poliuretanowej

Piana poliuretanowa charakteryzuje się szerokim zastosowaniem w pracach izolacyjnych.

2 podstawowe rodzaje pian, to piany otwarto-komórkowe oraz zamknięto-komórkowe. Czym się one różnią i jakie są ich właściwości? Tego dowiesz się po przeczytaniu poniższego artykułu!

 

Piana otwarto-komórkowA

piana pur otwartokomorkowa

Piany otwartokomórkowe po wykonaniu natrysku tworzą materiał przypominający w budowie gęstą gąbkę. Piana ta jest bardzo lekka (co ma szczególne znaczenie w przypadku izolacji poddasza, gdyż nie obciąża dodatkowo konstrukcji), a ponadto paroprzepuszczalna (koniec z mitem gnijącego dachu!), oraz wykazuje większą skuteczność izolacji termicznej niż np. popularna wełna mineralna.

Dodatkowym atutem piany poliuretanowej otwarto-komórkowej jest jej elastyczność. Dzięki temu piana potrafi szczelnie wypełnić nierówne przestrzenie oraz dopasowuje się do elementów, które mogą zmieniać swój kształt - takich jak np. drewno.

Dowiedz się więcej o izolacji poddasza pianą poliuretanową otwarto-komórkową i sprawdź nasze realizacje.

 

Piana zamknięto-komórkowa

piana pur zamknietokomorkowa

Ten rodzaj piany skłąda się z mikroskopijnych, zamkniętych pęcherzyków. Jest to piana twarda, którą wykorzystuje się m.in. przy izolacji posadzek, dachów płaskich oraz fundamentów.

Piana zamknięto-komórkowa podobnie jak otwarto-komórkowa jest lekka, jednak wyróżnia ją bardzo skuteczna hydroizolacja (odporność na wodę), stąd jej częste wykorzystanie do zabezpieczeń przeciwwilgociowych. 

Absorbcja wody w przypadku piany zamknięto-komórkowej to zaledwie ok. 1%! Dodatkowo, w przypadku wykorzystania tego rodzaju piany nie jest wymagane zastosowanie dodatkowej izolacji foliami budowlanymi.

Dzięki swojej trwałości, nie zmienia ona właściwości mechanicznych i izolacyjnych przez długie lata, co potwierdzają gwarancje producentów.

Dowiedz się więcej na temat wykorzystania piany poliuretanowej zamknięto-komókowej do izolacji posadzek i fundamentów.

 

Masz pytania?

matuszyk radajak

Aby optymalnie dobrać materiał izolacyjny od danego budynku warto skontaktować się z ekspertami od izolacji pianą poliuretanową. Jeżeli masz pytania, to zadzwoń: +48 505 012 600! Rozwiejemy Twoje wszelkie wątpliwości i doradzimy Ci rozwiąznaie, dzięki któremu zatrzymasz ciepło w swoim budynku na dekady.


FORMULARZ

Zgoda na przekazywanie informacji handlowej

Szczegóły dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz tutaj.