« Wróć

Jak uniknąć zbyt wysokich temperatur w domu bez klimatyzacji?

izolacja piana a wysokie temperatury

Kolejne fale upałów sprawiają, że w Twoim domu ciężko wytrzymać bez wiatraków lub klimatyzacji?

Ten sam problem ma wiele milionów Polaków. Zmiany klimatu powodują, że lata w Polsce są coraz bardziej gorące.

Jak się przed tym uchronić? Odpowiedzą jest... skuteczna izolacja termiczna z wykorzystaniem piany poliuretanowej!

 

Izolacja termiczna zimą i latem - na czym polega?

Tzw. ocieplenie budynku, czyli izolacja termiczna kojarzy się głównie z efektem zatrzymania ciepła wytworzonego przez system grzewczy w okresie zimowym. Warto jednak pamiętać również o tym, że izolując budynek, ograniczamy również efekt podwyższania się temperatury budynku w okresie największego nasłonecznienia, czyli latem!

Przykładowo, nieocieplone poddasze będzie zarówno stosunkowo łatwo "traciło" ciepło wygenerowane przez system grzewczy w okresie zimowym, co przełoży się na wyższe straty energii cieplnej (oraz naszych pieniędzy), jak również łatwiej "wprowadzi" ciepło do wnętrza budynku w okresie letnim.

 

Izolacja termiczna będzie powodowała blokowanie ciepła w obu kierunkach:

- z budynku na zewnątrz w okresie zimowy,

- z zewnątrz do budynku w okresie letnim.

 

Izolacja pianą poliuretanową = niższe temperatury w domu w okresie letnim? Sprawdźmy!

Jak izolacja pianą PUR sprawdza się w rzeczywistości? Czy jest to skuteczny materiał w walce o niższe koszty ogrzewania i klimatyzacji? Poniżej opinie naszych Klientów (więcej opinii znajdziesz na stronie - https://izolacjapianka.pl/referencje.html ):

 

Podsumowanie

Jak widzisz, izolacja termiczna to nie tylko mniejsze rachunki za ogrzewanie domu zimą, ale również oszczędności i przede wszystkim większy komfort dla domowników latem, w czasie największych upałów.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat korzyści związanych z zastosowaniem izolacji poddasza pianą poliuretanową? Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://izolacjapianka.pl/oferta/ocieplanie-poddaszy.html

 

Pliki do pobrania