« Wróć

Izolacja Pianą PUR = Niższe koszty ubezpieczenia domu?

Czy wybór izolacji pianą poliuretanową może pozwolić Ci na dodatkowe oszczędności w postaci niższych kosztów ubezpieczenia domu? Tak! Jaki jest tego powód? Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej.

 

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Compensa, przeanalizowało szkodowość domów ocieplonych pianą i innymi materiałami. Polegało to, na sprawdzeniu jak duże szkody występują w dudynkach, w zależności od tego jaki materiał izolacyjny został w nich zastosowany. Obejmowało to między innymi takie zdarzenia, jak: pożary, zalania, uszkodzenia izolacji spowodowane gryzowanimi.

Wyniki okazały się bardzo ciekawe!

Okazało się, że w przypadku domów ocieplonych pianą, wartość szkód była statystycznie niższa niż w przypadku domów ocieplonych innymi materiałami!

Każdy zdaje sobie sprawę, że w Towarzystwie Ubezpieczeniowym potrafią liczyć i takie wnioski nie mogą być przypadkowe. Ponadto, istotnym argumentem przemawiającym na korzyść izolacji pianą jest jej efektywność (niższe zapotrzebowanie energetyczne budynku = większe korzyści dla środowiska = materiał proekologiczny)

 

Dlatego też podjęto decyzję o zastosowaniu zniżki na ubezpieczenie domów ocieplonych pianą.

 

Warto dodać, że Dyrektor ds. produktów Compensy, który podejmował decyzje o zmianie składkowania ubeczpieczeń domów ocieplonych pianą poliuretanową ukończył Wyższą Szkołę Pożarnictwa, więc doskonale zna się na palności materiałów budowlanych. To powinno ostatecznie zakończyć mit o palności piany poliuretanowej. Więcej o tym micie pisaliśmy w tym artykule.


 

FORMULARZ

Zgoda na przekazywanie informacji handlowej

Szczegóły dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz tutaj.