« Wróć

Czy Izolacja Pianą PUR Powoduje Butwienie Krokwi Dachowych?

To jeden z najczęstszych pytań i zarzutów, które pojawiają się w dyskusjach na temat technologii izolacji poddasza. Czy zatem izolacja poddasza pianą PUR jest zagrożeniem dla konstrukcji Twojego dachu?

 

 czy izolacja piana pur powoduje butwienie

 

W przypadku izolacji poddaszy pianą otwartokomórkową, która jest pianą paroprzepuszczalną ("oddychającą") zjawisko butwienia krokwi nie występuje, ponieważ piana pozwala drewnu "oddychać".


Biorąc pod uwagę właściwości piany wykorzystywanej do izolacji, to ma ona paroprzepuszczalność na poziomie drewna, co wyklucza powodowanie butwienia krokwi i innych elementów drewnianych, na które została zaaplikowana piana.


Skąd wziął się ten mit?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, jednak najprawdopodoniej istnieją dwa źródła tego mitu. Po pierwsze, interes mają w tym duże koncerny produkujące wełnę mineralną do ocieplenia, która jest konkurencyjnym produktem wobez izolacji pianą poliuretanową.

Jak wiadomo, izolacja z wykorzystaniem piany poliuretanowej ze względu na wiele korzyści zdobywa coraz większe grono zwolenników, co jest niekorzystne dla producentów i sprzedawców innych materiałów izolacyjnych.

Ponadto, jeszcze kilka lat temu izolacja pianą była w Polsce zupełną nowością i wielu wykonawcom brakowało wiedzy i doświadczenia w wykorzystaniu tej technologii - stąd mogły wynikać błędy w doborze piany i jej aplikowaniu. 

 

Jak ustrzec się niekompetentnych firm? 

Wystarczy sprawdzić, czy firma posiada certyfikaty i odpowiednie szkolenia  z zakresu izolacji pianą. Nasza firma posiada Certyfikat autoryzowanego wykonawcy Polychem Systems, czyli wiodącego producenta systemów natryskowych w Polsce, co potwierdza nasze przygotowanie do wykonywania kolejnych realizacji z zakresu izolacji budynków pianą poliuretanową. Nasze realizacje znajdziesz tutaj.


 

Masz pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Telefon: 505 012 600
E-mail: biuro@izolacjapianka.pl

Facebook: Matuszyk & Radajak Ocieplanie Budynków Pianą